Prezydent Łukasz Kulik uhonorował sportowców

Prezydent Łukasz Kulik uhonorował sportowców

W środę, 18 sierpnia Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik spotkał się z przedstawicielami trzech klubów sportowych.

Gratulacje dla SPS Volley Ostrołęka

Do ratusza przybyli Łukasz Kadłubowski, wiceprezes klubu, oraz Arkadiusz Piasta, trener grającej w czerwono-czarnych barwach drużyny, którzy otrzymali wyrazy uznania z powodu awansu do III ligi siatkarskiej. Promocja do wyższej klasy rozgrywkowej jest potwierdzeniem świetnej dyspozycji zespołu i uszczęśliwiła wszystkich ostrołęckich kibiców siatkarskich.

Dla uhonorowania osiągnięć drużyny, a także wsparcia przygotowań do kolejnego sezonu, na ręce wiceprezesa Kadłubowskiego Prezydent przekazał zestaw piłek treningowych.

Skuteczne opracowanie założeń taktycznych i optymalne poprowadzenie zawodników pozwoliło  na zajęcie końcowego pierwszego miejsca w tabeli rundy zasadniczej IV ligi oraz zwycięstwo w dwóch rundach play-off. Ku ich uhonorowaniu Arkadiusz Piasta otrzymał nagrodę pieniężną dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Wyróżnienie dla zawodnika OTS Korona

Podziękowania za godne reprezentowanie naszego miasta otrzymał Mateusz Gwara, zawodnik Ostrołęckiego Towarzystwa Sportowego Korona. Młody piłkarz postanowił spróbować swoich sił w zmaganiach lekkoatletycznych i wziął udział w  odbywającym się w Łodzi w dniach 19-20 czerwca br. Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, gdzie zdobył brązowy medal w biegu na 300 m. Warte odnotowania jest również ustanowienie nowego rekordu życiowego z czasem 46,28 s. Wszechstronny sportowiec otrzymał wyróżnienie rzeczowe dla osoby odznaczającej się osiągnięciami w działalności sportowej jako zawodnika reprezentującego klub mający siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Mateuszowi towarzyszyli trenerzy Piotr Karczewski z OTS Korona oraz Bartosz Witkowski z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki-Elektro Energetyki Ostrołęka, który przygotował zawodnika pod względem motorycznym. Obaj szkoleniowcy otrzymali okolicznościowe upominki.

Uznanie dla KS Jantar Ostrołęka

Klub Sportowy Jantar Ostrołęka reprezentowały trzy osoby – prezes klubu Marcin Buchalski, trener zespołu Rafał Kosek oraz kapitan drużyny Elwira Peczyńska. Ostatni sezon skończył się dla Jantarek awansem do III ligi piłki nożnej kobiet, co stanowi wspaniałe osiągnięcie dla młodych ostrołęckich piłkarek i umożliwi ich rozwój na jeszcze wyższym poziomie.

W imieniu drużyny wsparcie rzeczowe w postaci zestawu piłek treningowych odebrała kapitan Elwira Peczyńska. Taka forma uhonorowania dokonań zespołu ułatwi przygotowania do kolejnego, wymagającego sezonu rozgrywkowego.

Taktycznym i motorycznym autorem sukcesu jest naturalnie szkoleniowiec, który poprowadził utalentowane zawodniczki do zajęcia końcowego pierwszego miejsca w tabeli IV ligi. W ich uznaniu Rafał Kosek otrzymał nagrodę pieniężną dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

– Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom serdecznie gratuluję i dziękuję za wartościową reprezentację naszego miasta na sportowych arenach. Czekam z niecierpliwością na kolejne imponujące sukcesy i rekordy – przyznaje Łukasz Kulik, Prezydent Miasta Ostrołęki. 

Źródło: Urząd Miejski w Ostrołęce

Previous Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością
Next Zapraszamy na akcję krwiodawstwa przy Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

Może to Ci się spodoba

Sportowa Niedziela nad Narwią

Patrole łodzią ratowniczą, teqball, siatkówka plażowa, piłkarskie wyzwania oraz mega gry dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie i bańki to atrakcje, które czekały na całe rodziny podczas Sportowej Niedzieli nad Narwią. Na imprezę

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Maraton Fitness przełożony

Informujemy, że w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi planowany na piątek, 3 września Maraton Fitness na plaży miejskiej będzie przełożony na inny termin. Wszystkich chętnych Miasto Ostrołęka wraz z Energia

Dzieci i młodzież powalczą w turnieju tenisa ziemnego

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. W ramach Sportowych Wakacji w Mieście zostaną przeprowadzone zawody dla dzieci i młodzieży

Pełen emocji turniej siatkówki plażowej

25 par rywalizowało w turnieju plażowej siatkówki, do którego po raz kolejny zaprosił Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik w ramach “Sportowych Wakacji w Mieście 2021”. W najmłodszej kategorii wiekowej do

Rodzinny Rajd Rowerowy na Pożegnanie Wakacji

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik serdecznie zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na Pożegnanie Wakacji. Impreza została zaplanowana na niedzielę, 29 sierpnia. Uczestnicy wystartują z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź