Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina

Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina

Gwiazdy sportu zawitały w poniedziałek 6 marca do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z powiatu ostrołęckiego. To była niepowtarzalna okazja, żeby potrenować pod okiem mistrzów, którzy wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na najważniejszych sportowych wydarzeniach na świecie.

Gości witał wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który życzył uczniom wytrwałości w drodze do sportowych sukcesów. Obecni byli także wójtowie –  Czerwina Grzegorz Długokęcki i wójt Goworowa Piotr Kosiorek. Następnie sportowcy: Natalia Madaj – Smolińska i Marcin Prus poprowadzili rozgrzewkę.

W Czerwinie gościli:

• Urszula Włodarczyk – wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.

• Natalia Madaj – Smolińska – wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy

• Patrycja Maliszewska – czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.

• Emilia Ankiewicz – Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.

• Paweł Januszewski – olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.

• Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Projekt spotkań z gwiazdami sportu finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Urząd Powiatowy w Ostrołęce

Previous Grzejnik elektryczny - czy warto?
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Oliwa Sobiech z MKKK wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate.  Najlepszy wynik z całej ekipy osiągnęła Oliwia Sobiech, która

Pierwszy miesiąc rowerowego szaleństwa za nami

Z początkiem kwietnia rozpoczął się kolejny sezon ostro.bike – systemu rowerów miejskich. Oddano wtedy ponownie do użytku 40 sztuk jednośladów i rozlokowano je w 10 punktach na terenie miasta Ostrołęki.

Maraton Fitness przełożony

Informujemy, że w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi planowany na piątek, 3 września Maraton Fitness na plaży miejskiej będzie przełożony na inny termin. Wszystkich chętnych Miasto Ostrołęka wraz z Energia

Lodowisko startuje już w sobotę

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza na lodowisko miejskie przy ulicy Witosa 1. W najbliższą sobotę, 15 stycznia o godz. 15.45 nastąpi oficjalne otwarcie obiektu, a już kwadrans później z lodowiska

Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych, od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację „Aktywne Miasta”

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź