Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina

Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina

Gwiazdy sportu zawitały w poniedziałek 6 marca do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z powiatu ostrołęckiego. To była niepowtarzalna okazja, żeby potrenować pod okiem mistrzów, którzy wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na najważniejszych sportowych wydarzeniach na świecie.

Gości witał wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który życzył uczniom wytrwałości w drodze do sportowych sukcesów. Obecni byli także wójtowie –  Czerwina Grzegorz Długokęcki i wójt Goworowa Piotr Kosiorek. Następnie sportowcy: Natalia Madaj – Smolińska i Marcin Prus poprowadzili rozgrzewkę.

W Czerwinie gościli:

• Urszula Włodarczyk – wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.

• Natalia Madaj – Smolińska – wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy

• Patrycja Maliszewska – czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.

• Emilia Ankiewicz – Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.

• Paweł Januszewski – olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.

• Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Projekt spotkań z gwiazdami sportu finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Urząd Powiatowy w Ostrołęce

Previous Grzejnik elektryczny - czy warto?
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce

W minioną sobotę, 27 listopada, w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyło się wielkie sportowe wydarzenie: Knockout Boxing Night 19. Była to pierwsza od 15 lat profesjonalna gala

Prezydent Łukasz Kulik uhonorował sportowców

W środę, 18 sierpnia Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik spotkał się z przedstawicielami trzech klubów sportowych. Gratulacje dla SPS Volley Ostrołęka Do ratusza przybyli Łukasz Kadłubowski, wiceprezes klubu, oraz Arkadiusz

Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych, od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację „Aktywne Miasta”

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Przyjdź na spotkanie z Przemysławem Zyśkiem

Kultownia działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury zaprasza na pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy herbacie”, które odbędzie się 8 stycznia o godz. 15.00. – Gościem będzie Przemysław Zyśk –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź