Policjanci z Ostrołęki skutecznie zwalczają pijanych kierowców- kolejnych 2 wyeliminowanych z jazdy

Policjanci z Ostrołęki skutecznie zwalczają pijanych kierowców- kolejnych 2 wyeliminowanych z jazdy

Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy dużą wagę przykładają do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w celu ograniczenia ofiar wypadków drogowych. Jednym z tego rodzaju działań jest eliminowanie pijanych kierowców. Tylko wczoraj policjanci udaremnili jazdę kolejnym bezmyślnym amatorom na „podwójnym” gazie. Jednej z nich mając ponad promil alkoholu w organizmie chciał wrócić do domu znajdującego się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od miejsca policyjnej kontroli.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce 24 godziny na dobę czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W trakcie policyjnych kontroli mundurowi sprawdzają także trzeźwość kierowców.

Wczoraj podczas takich działań udaremnili niebezpieczną jazdę dwóm kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany przez policjantów z Czerwina, w tym przypadku okazał się nim 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Poruszał się on motorowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Drugiego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci z ostrołęckiej drogówki w Ostrołęce na ul. Warszawskiej. 28-letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierując nissanem miał w organizmie ponad promil alkoholu. W „takim” stanie  chciał wrócić do domu, który znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od ostrołęki.

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości  będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto?- jest chyba aż nadto oczywista

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Informujemy, że policyjne patrole są obecne w dzień i w nocy zarówno na drogach głównych, jak i lokalnych. Wobec nieodpowiedzialnych kierowców będzie stosowana zasada zero tolerancji.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ostrołęce

Previous Spotkanie w ramach projektu badawczego
Next Podejrzany o kradzież telefonu zatrzymany przez ostrołęckich Policjantów

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego dealera

Z informacji posiadanych przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynikało, że od pewnego czasu w rejonie Prądnika Czerwonego w Krakowie może działać diler

Zatrzymani dwaj dilerzy

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w  Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się sprzedażą środków odurzających. Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków za co

„Przedświąteczne porady Policji – działania prewencyjno-profilaktyczne”

W dniu 17 grudnia 2016 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i

Pijany uderzył w drzewo, obok było przejście dla pieszych

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wczoraj w Troszynie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem szybko wskazało przyczynę zdarzenia, mężczyzna miał w swoim organizmie

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich na terenie powiatu wadowickiego

Kilka dni temu policjanci z Referatu Kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej uzyskali informację, że na nieużytkach rolnych na terenie gminy Lanckorona mają być posadzone konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojawili się wytypowanym miejscu

Poszukiwany 22-latek zatrzymany podczas interwencji

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas interwencji dotyczącej zakłócania ciszy nocnej zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary 22-latka. Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w Pogórzu, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź