51. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo

51. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo

W 2023 roku, gmina Lelis gościła uczestników 51. Otwartych Mistrzostw Polski w Ringo. Wyłoniono indywidualnych Mistrzów Polski w siedemnastu kategoriach indywidualnych i w sześciu drużynowych.

Na uroczystości inauguracji Mistrzostw obecni byli: dr Krystyna Anioł-Strzyżewska- Prezes PTR, Stefan Prusik – Wójt Gminy Lelis, Anna Dobkowska- Przewodnicząca Rady Gminy Lelis, Katarzyna Czerkas- przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Katarzyna Dobkowska- Wiśniewska- Dyrektor CK-BiS w Lelisie, Marta Trzcińska- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelisie oraz Dariusz Mróz- Przewodniczący LZS w Lelisie.

Zadanie zostało zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem Mistrzostw był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki” i Polskie Towarzystwo Ringo, współorganizatorami Gmina Lelis, Powiat Ostrołęcki, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Lelisie i miejscowy LZS. Mistrzostwa zostały wsparte przez sponsorów: „Wyrób Wędlin Metodą Tradycyjną” Stanisław Podolak, „DB Trans” Dariusz Bączek Przewozy autokarowe, F.U.H Łuk-Dach, JBB Bałdyga Łyse, Sklep w Durlasach.

Początkowa deszczowa pogoda nie zniechęciła uczestników rywalizacji. Świetnie przygotowana infrastruktura sportowa, malowniczo położony stadion zachwycił startujących, którzy po raz pierwszy gościli w Gminie Lelis.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wolontariuszom, za wykonaną pracę. Mamy nadzieję, że działalność społeczna przynosi Państwu dużo zadowolenia i satysfakcji.

W kategorii żak mistrzem kraju został Dorian Kobak z MUKS Podkarpackie Jedlicze, na drugim miejscu był Igor Gontarz z LUKS Nasiadki, a brąz zdobył Aleksander Białkowski z UKS Goszczyn. Wśród żaczek triumfowała Zuzanna Puławska ze szkoły w Lelisie, druga była Antonina Dubiel z MUKS Podkarpackie Jednicze, a trzecia Anna Stroceń z UKS Goszczyn. Młodzicy – tu zwyciężył Szymon Pucek z UKS Goszczyn, a dwa kolejne miejsca (srebro i brąz) należały do zawodników LUKS Nasiadki – odpowiednio Bartosza Bacławskiego i Błażeja Mrozka. Wśród młodziczek pierwsza była Barbara Jenczyk z Victorii Miłki, drugie miejsce zajęła Zuzanna Kaczmarek z UKS Goszczyn, a trzeci  Sara Mazurkiewicz z Victorii Miłki.

Czas na kadetów. Tu wygrał Jakub Komorowski z UKS Goszczyn, srebro dla Miłosza Dziemianowicza z KS Victorii Miłki, a brąz dla Stanisława Godlewskiego. Wśród kadetek całe podium dla LUKS Nasiadki: złota Kornelia Gromek, srebrna Julia Laskowska i brązowa Patrycja Poręba.  Wśród juniorów najlepszy był Adrian Wojnar z MUKS Podkarpackie Jedlicze, drugi był Wiktor Pawelczyk z Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo, a trzeci Kacper Parzych z LUKS Nasiadki. W kategorii juniorek królowały zawodniczki Victorii Miłki: pierwsza była Anna Szporko, druga Aleksandra Jenczyk, a trzecia Martyna Rydzewska.

Kategorie OPEN: wśród panów wygrał Białorusin Pavel Chuduk, drugi był Dominik Trawczyński, a trzeci Paweł Wangryn (obaj UKS Mogielnica). Wsród pań triumfowała wyszkowianka Paulina Gałązka, srebro dla Moniki Wangryn z UKS  Mogielnica, a brąz – dla Magdaleny Rewers z PKS Kraków.

W kategorii oldboy wygrał Mariusz Wangryn z UKS Goszczyn, drugi był Andrzej Teklak z UKS Mogielnica, a trzeci Przemysław Chojnicki z Łomży. Wśród seniorów wygrał Marek Gil z Victorii Miłki, przed Andrzejem Krawczykiem i Janem Jóźwikiem. Seniorki – tu zwyciężyła Sylwia Smiglin-Kamińska z Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo, wyprzedzając dwie Ukrainki: Olhę Salyk i Myroslavę Bilyk. Wśród amazonek najlepsze były Joanna Tchórzewska (złoto) i Patrycja Zbrożek (srebro) z Warszawskiego Towarzystwa Ringo. Brąz dla Moniki Chilińskiej-Sęk z KTR Jantar.

Wśród weteranek wygrała Wanda Michalak z Wrocławia, przed Lidią Sendek z Goszczyna i reprezentantką Ukrainy Ludmiłą Kushnir. Wśród weteranów wygrał Andrzej Osak ze Słupska, srebro dla Ryszarda Flejszara z Legnicy, a brąz dla reprezentanta Niemiec Antoniego Stascha.

Grano też w dwójkach. I tak, w kateogrii dziewcząt do lat 13 zwyciężył duet Barbara Jenczyk-Sara Mazurkiewicz z Victorii Miłki. Srebro i brąz dla par z LUKS Nasiadki. Drugi był duet Nikola Gontarz-Anna Nasiadka, a trzecie miejsce zajęły Lena Mrozek-Wiktoria Wiska. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców mistrzami Polski zostali Bartosz Bacławski-Kacper Wiski z LUKS Nasiadki.

W kategorii dziewcząt do lat 15 złoto zdobyły Kornelia Gromek i Paula Nasiadka z LUKS Nasiadki, a srebro para mieszana LUKS Nasiadki i KTR Jantar: Patrycja Poręba-Julia Laskowska. Wśród chłopców w tej kategorii na drugim miejscu finiszowała para Mikołaj Brzeski-Jakub Komorowski (SP Łęg Starościński/UKS Goszczyn).  W dwójkach kobiet i mężczyzn zwyciężyły odpowiednio pary: Paulina Gałązka-Monika Wangryn z UKS Mogielnica oraz Dominik Trwaczyński-Cezary Godlewski z WTR.

Źródło: Urząd Powiatowy w Ostrołęce

Previous Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata!

Może to Ci się spodoba

Pełen emocji turniej siatkówki plażowej

25 par rywalizowało w turnieju plażowej siatkówki, do którego po raz kolejny zaprosił Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście 2021”. W najmłodszej kategorii wiekowej do

Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych, od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację „Aktywne Miasta”

Grand Prix Niemiec – czy Polacy powalczą o zwycięstwo na niemieckim torze?

W ramach czwartej rundy Grand Prix o tytuł indywidualnego mistrza świata w wyścigach żużlowych najlepsi zawodnicy pojadą na niemieckim torze w Teterow. Zawody odbędą się na Berging Arena. To dość

Podziękowania od Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka

Dziś Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik spotkał się z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka: Magdą Kowalską, Oliwią Charewicz, Zuzanną Zecer i prezesem klubu Adamem Kurpiewskim. Zawodniczki podziękowały w imieniu

Pokonaj Mistrza – prawdziwe piłkarskie święto

Już po raz trzeci pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika na stadionie przy ulicy Witosa byliśmy świadkami wielkiego piłkarskiego święta. Pokonaj Mistrza to impreza dzieci i młodzieży, która na stałe

Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina

Gwiazdy sportu zawitały w poniedziałek 6 marca do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z powiatu ostrołęckiego. To była niepowtarzalna okazja, żeby potrenować pod okiem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź