Seniorada pod hasłem „Seniorzy łączą pokolenia”

Seniorada pod hasłem „Seniorzy łączą pokolenia”

W niedzielę miasto Ostrołęka było świadkiem wyjątkowego wydarzenia, które zebrało seniorów z całej okolicy. Seniorada, organizowana przez Radę Seniorów w Ostrołęce przy wsparciu radnej Ewy Szatanek, odbyła się pod hasłem „Seniorzy łączą pokolenia” i miała na celu integrację różnych grup wiekowych.

Imprezę wraz z organizatorami uroczyście otworzyli wiceprezydent Miasta Ostrołęki Marta Głosek i Wojciech Zarzycki – Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki .

Podczas trwania Seniorady mogliśmy zobaczyć występy artystyczne klubów seniora oraz uniwersytetu trzeciego wieku. Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać różnorodne talenty starszych osób, które prezentowały swoje umiejętności wokalne, aktorskie, recytatorskie oraz taneczne. To niewątpliwie było niezapomniane doświadczenie dla publiczności.

Na terenie imprezy zorganizowano również stoiska promocyjne, na których członkowie klubów seniora i uniwersytetu trzeciego wieku prezentowali swoje prace. Były to różne malowidła i wyroby artystyczne.

Nie zabrakło także ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem seniorów. Podczas imprezy odbyło się spotkanie z policjantką, która przybliżyła uczestnikom różne metody oszustw i podkreśliła konieczność zachowania ostrożności. Dzięki temu starsze osoby mogły podnieść swoją świadomość i być lepiej przygotowane na ewentualne próby wyłudzeń.

Wydarzenie zyskało jeszcze większą rangę dzięki obecności Marszałek Elżbiety Lanc, która specjalnie dla ostrołęckich seniorów przyjechała prosto z Wesela Kurpiowskiego wraz z Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anną Gocłowską. Przekazały one życzenia seniorom życząc im wspaniałej zabawy. Pani Marszałek z rąk przewodniczącego Rady Seniorów w Ostrołęce Wiesława Kędzierskiego oraz radnej Rady Miasta Ostrołęki Ewy Szatanek otrzymała podziękowania za wsparcie w promowaniu aktywności seniorów i troskę o ich dobro. Jej udział podkreślił znaczenie imprezy dla całego regionu.

Organizatorzy zadbali również o kulinarne doznania uczestników. Wszyscy mieli możliwość skorzystania z ciepłego poczęstunku, który został przygotowany specjalnie dla seniorów i ich gości.

Niedaleko głównego obszaru imprezy, znalazła się „Strefa na zdrowie Polpharmy”. Bez względu na wiek, każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Specjaliści z Polpharmy byli dostępni, aby odpowiedzieć na pytania i zapewnić pomoc mieszkańcom w dbaniu o swoje zdrowie.

Gwiazdą wieczoru była utalentowana Dj Vika. Jej znakomite umiejętności muzyczne oraz wyczucie publiczności sprawiły, że pod sceną zgromadziło się mnóstwo osób, które nieustannie tańczyły i bawiły się do samego końca imprezy. To był wyjątkowy moment, który pokazał, że wiek nie jest przeszkodą w cieszeniu się życiem.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. To świadczy o ważności i poparciu, jakie Seniorada zdobyła wśród władz lokalnych. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu impreza mogła odbyć się na tak wysokim poziomie, spełniając oczekiwania wszystkich uczestników.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrołęce

Previous Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w Ostrołęce
Next Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata!

Może to Ci się spodoba

Spektakle świąteczne

Ostrołęckie Centrum Kultury i Klub Oczko zapraszają na teatralne spektakle świąteczne w wykonaniu aktorów Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI. ZABAWKI NA CHOINKĘ Radosna opowieść o przyjaźni i wspólnym przygotowaniu się do

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Wigilia dla potrzebujących mieszkańców

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik wyciąga po raz kolejny pomocną dłoń do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Prezydent zaprasza starszych, samotnych oraz potrzebujących wsparcia ostrołęczan, którzy wyrażają chęć, by wolontariusze zawitali do

Dwa wernisaże wystaw w Galerii Ostrołęka

Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury zaprasza na dwa wernisaże wystaw. Pierwszy „PRZEMIJANIE” – wernisaż wystawy Elwiry Wiktorii Gers odbędzie się w czwartek, 2 września o godz. 19.00 w

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych

W środę 31 maja w CKZIU odbył się Przegląd Teatralny Osób niepełnosprawnych pt. „Pantomima porusza i przekazuje emocje”. W przeglądzie wystąpiły: WTZ Polskiego Czerwonego Krzyża „Otwarte Serca” ,SDŚ z ul

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź