Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata!

Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata!

Rodzinne Rajdy Rowerowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, co miało miejsce również w sobotę, 17 czerwca. Pogoda nie wystraszyła rowerzystów i na starcie wydarzenia organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce we współpracy z Gminą Rzekuń stanęła pokaźna grupa sympatyków rowerowych wycieczek.

Uczestnicy kilka minut po godz. 10 wyruszyli ze stadionu i udali się w kierunku Nowej Wsi Wschodniej, a następnie Przytuł Starych, gdzie po przejechaniu pierwszych 10 kilometrów zaplanowano postój. Po kilkunastu minutach przerwy na uzupełnienie płynów oraz konserwację rowerów można było ruszać dalej. Uczestnikom pozostało do pokonania 20 kilometrów, gdyż cała trasa rajdu liczyła ich 30.

Cykliści po przejechaniu przez miejscowości Rozwory oraz Zabiele udali się w kierunku Suska Starego, gdzie czekali na nich z poczęstunkiem przedstawiciele gminy Rzekuń, na czele z Wójtem Bartoszem Podolakiem.

Po przerwie do pokonania pozostał już tylko ostatni odcinek trasy prowadzący przez miejscowości Ławy oraz Goworki, z finiszem na plaży miejskiej w Ostrołęce. Uczestnicy w komplecie stawili się w miejscu docelowym.

Po przejechaniu trasy przyszła pora na udekorowanie dzieci oraz młodzieży biorących udział w wydarzeniu. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Młodzi bohaterowie rajdu odebrali upominki z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, Wójta Gminy Rzekuń Bartosza Podolaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jakuba Frydryka, radnego Mariusza Łuby oraz zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrolęce Roberta Wojdyny.

Niespodzianką dla uczestników był występ taneczny dziewcząt z Bezwahania Dance Center Ostrolęka.

Podczas trwania imprezy panowała niezwykle przyjazna atmosfera, a rowerzystom uśmiech nie schodził z twarzy. Tego typu inicjatywy to dla każdego wspaniała forma aktywnego spędzenia czasu, czy też nawiązania nowych znajomości. Przedział wiekowy był obszerny – od osób starszych po najmłodszych miłośników przejażdżek rowerowych.

Serdecznie zapraszamy na następny Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrołęce

Previous Seniorada pod hasłem "Seniorzy łączą pokolenia"
Next 51. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo

Może to Ci się spodoba

Podziękowania od Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka

Dziś Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik spotkał się z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka: Magdą Kowalską, Oliwią Charewicz, Zuzanną Zecer i prezesem klubu Adamem Kurpiewskim. Zawodniczki podziękowały w imieniu

Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wzorem lat ubiegłych, od 21 marca do 21 maja trwał oficjalny trening, podczas którego mogliśmy przetestować aplikację „Aktywne Miasta”

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Oliwa Sobiech z MKKK wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate.  Najlepszy wynik z całej ekipy osiągnęła Oliwia Sobiech, która

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź