OSP: szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

OSP: szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce, informuje że w ramach programu prewencyjnego Pomoc to Moc (edycja 2021) otrzymała dofinansowanie z PZU.

Przewodnim celem prewencyjnym jest hasło „Zdrowa i bezpieczna rodzina”.

Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu cyklu 30 szkoleń (każde po 1,5 godz.) z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Ostrołęka.

W każdym szkoleniu będzie uczestniczyło minimum 20 osób, co pozwoli na przeszkolenie 600 osób. Szkolenie będzie prowadzone w formie warsztatów praktycznych.

Program szkolenia będzie obejmował postępowanie w zatrzymaniu krążenia u osób dorosłych i dzieci z wykorzystaniem defibrylatora AED. Szkolenie będzie realizowała firma zewnętrzna wraz ze strażakami OSP w ramach wolontariatu.

Pamiętajmy!!!
Każdego roku nagłe zatrzymanie krążenia (z różnych przyczyn) występuje u około 400 000 Europejczyków, z czego 350 000 przypadków ma miejsce poza szpitalem. Europejska Rada Resuscytacji twierdzi, że gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, nawet 100 000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia jest kluczowa w procesie ratowania życia, gdzie przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego można zwiększyć szansę na przeżycie człowieka nawet do 75 procent. Uciski klatki piersiowej, sztuczną wentylację i użycie defibrylatora trzeba ćwiczyć i regularnie odświeżać te umiejętności. Naukę powinno rozpoczynać się jak najwcześniej i powtarzać na każdym etapie życia, dlatego wiek szkolny jest dobrym momentem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności na ten temat.

Miasto Ostrołęka ma świadomość problemu i w 2021 roku w kilku lokalizacjach na terenie miasta zamontowano już defibrylatory i przeprowadzono szkolenie z zakresu obsługi sprzętu:

  • Urząd Miasta Ostrołęki przy ul. T. Kościuszki 45
  • Urząd Miasta Ostrołęki przy placu Bema 1
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego przy ul. H. Sienkiewicza 15,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II przy ul. Ks. F. Blachnickiego 16,
  • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy ul. R. Traugutta 1.

Szkolenie uczniów będzie dobrym uzupełnieniem tego kierunku.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrołęce

Previous Spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum
Next Pijany uderzył w drzewo, obok było przejście dla pieszych

Może to Ci się spodoba

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź